Kalla Warszawa

kalla warszawa

Kremacja

Nasze usługi pogrzebowe związane są z przygotowywaniem uroczystości Ostatniego Pożegnania, a także wsparcia Rodziny w żałobie, dotyczą dwóch rodzajów pogrzebów: z urną i tradycyjnego. Pierwszy, czyli kremacja, nieustannie zyskuje przychylność bardzo wielu żałobników, jak i bywa pragnieniem spisanym w Ostatniej Woli Zmarłego.

Czy chcą Państwo zorganizować pogrzeb z urną i zastanawiają się na czym on polega?

Przygotowywane przez nasz zakład pogrzebowy  poszczególnych elementów pochówku spopielonego Ciała Zmarłego na terenie całego kraju, poprzedzone są rozmowami i konsultacjami z Rodziną. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w każdym typie Ostatniego Pożegnania i jesteśmy w stanie doradzić Państwu najbardziej spójne z wolą Zmarłego rozwiązania.

Kremacja jest bardzo często stosowana przez religie z całego świata i jest coraz popularniejsza także w Polsce. Polega na bezdymnym oraz bezzapachowym spopieleniu Ciała. W Azji kremacji poddawanych jest aż 94% Zmarłych, jednak i w Polsce współczynnik pogrzebów po przeprowadzeniu spopielenia rośnie. Kościół początkowo sprzeciwiał się temu obrządkowi, ponieważ prowadziło to do złych skojarzeń z paleniem ludzi.

Przed kremacją, Rodzina ma możliwość pożegnania się ze Zmarłym. Najbliżsi mogą również uczestniczyć ( asystować ) w momencie wprowadzenia trumny do komory spopielenia. Trumna przeznaczona do spalania może być wykonana z drewna lub ekologicznej tektury, a cały proces odbywa się w temperaturze około 1200 stopni Celsjusza. Prochy umieszcza się w urnie i przekazuje Rodzinie lub zakładowi pogrzebowemu wraz ze Świadectwem Kremacji ( protokołem kremacji ). W czasie pogrzebu urna z Prochami może być umieszczona w grobie ziemnym, murowanym bądź kolumbarium.

Galeria zdjęć